Haftaiçi/Haftasonu 10:00 - 22:00

Güzel bir gülümseme özgüveni arttırır. Sağlıklı ve estetik bir gülümseme ile insanlar aynaya memnuniyetle bakabilir ve en önemlisi başkalarıyla daha olumlu ilişkiler kurabilir. Güzel bir gülüşe sahip olmak isteyen kişiler diş hekimliğinin tedavi yöntemleri sayesinde arzularına kavuşabilmektedir. Bu tedavi yöntemleri arasında diş beyazlatma ilk akla gelenlerden biridir.

Diş beyazlatma, dişlerinin renginden rahatsız olan kişilerin istedikleri görünüme kavuşmalarını sağlayan kozmetik bir çözümdür. Diş beyazlatmada dişlerin beyazlık ve doğallık dengesine dikkat edilir. Hastaların beklentilerine göre dişler bir veya daha fazla tonda renklendirilebilir.

Dişlerini beyazlatmak isteyen hastalar uzman diş hekimleri tarafından muayene edilir. Muayene sırasında herhangi bir diş eti bozukluğu veya çürük, kırık gibi deformasyonlarla karşılaşılırsa hastaya müdahale edilir. Bu müdahale diş hekimliğinin beyaz ve pembe estetik uygulamaları ile yapılmaktadır.

Dişlerini beyazlatmak isteyen hastalar uzman diş hekimleri tarafından muayene edilir. Muayene sırasında herhangi bir diş eti bozukluğu veya çürük, kırık gibi deformasyonlarla karşılaşılırsa hastaya müdahale edilir. Bu müdahale diş hekimliğinin beyaz ve pembe estetik uygulamaları ile yapılmaktadır.

Ankara Çukurambar’da Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?


Çukurambar diş beyazlatma işlemine başlamadan önce hastalarımızın diş taşı ve diş aralarındaki artıkları temizliyoruz. Hastaların ağız hijyeni maksimize edildikten sonra fotoğrafları çekilir. Mevcut diş rengi belirlenir. Ne kadar beyazlatma uygulanacağına hasta ve diş hekimi birlikte karar verir.

Hastanın mesleğine, karakterine ve fiziksel özelliklerine göre istenilen beyazlık belirlenir. Beyazlatmanın kaç ton yapılacağı tedavi süresini doğrudan etkiler.

Diş beyazlatmada kimyasallar kullanılmaktadır. Bu kimyasallardan belirli konsantrasyonlarda en sağlıklısı ve güvenli olanı tercih edilir. Hangi kimyasal ajanların kullanılacağı tedavi yöntemine bağlıdır. Ev tipi beyazlatmada daha düşük konsantrasyonlu ajanlar kullanılırken, en hızlı beyazlatma yöntemi olan ofis beyazlatmada daha yüksek konsantrasyonlu ajanlar kullanılır.

Ev Tipi Beyazlatma


Bu yöntemde diş hekimi hastanın ağız boyutunu ölçer. Daha sonra ölçüye göre bir tabak hazırlarlar. Hastaya beyazlatıcı jel şırıngalar ve hazırlanan plak verilir.

Tedavi için hastanın beyazlatıcı jeli plak üzerine dökmesi ve plağı ağzına yerleştirmesi istenir. Bu genellikle geceleri uyurken yapılır ve ne kadar süreyle yapılması gerektiğine uzman diş hekimleri karar verir.

İstenilen renk tonu elde edilene kadar hastalar bu uygulamaya evde diş hekimi kontrolünde devam eder.

Ofis Tipi Beyazlatma


Bu yöntemde istenilen beyazlığa daha hızlı ulaşmak için daha yüksek konsantrasyonlu ajanlar tercih edilir. Zoom beyazlatma olarak da bilinen bu yöntemde lazer ışığı kullanılır.

Hastanın diş etleri lazerin zarar görmemesi için koruyucu malzemelerle kaplanır. Diş hekimi, hastanın dişlerine hidrojen peroksit adı verilen beyazlatıcı bir jel uygular. Beyazlatma jeli lazer ışınlarına tepki verir ve dişin dentin tabakasına ulaşır. Beyazlatma jeli dentin tabakasındaki koyu pigmentleri parçaladığından hastalar beyaz dişlere daha da yakınlaşabilmektedir.

Tedavi süresi istenilen renk tonuna ve hastanın hassasiyetine göre değişir.

Daha kalıcı bir beyazlatma elde etmek için diş hekimleri hastalarından ofis beyazlatmadan sonra evde beyazlatma yapmalarını isteyebilir.

Çukurambar, Balgat, Yüzüncü Yıl, Çankaya diş beyazlatma hakkında detaylı bilgi için Çukurambar’da Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği Dentalika’dan randevu alabilirsiniz.

Ankara web tasarım bursa nilüfer diş polikliniği ankara kızılay dershane ankara ambar ankara protez saç gebze ambar batıkent diş kliniği maurers ankara oto döşeme
0312 284 0 555