Haftaiçi/Haftasonu 10:00 - 22:00

Teknoloji tıp alanına yeni malzemeler getirmeye devam ediyor. Metal kuronlar geçmişte yaygın olarak kullanılmış ancak ışık geçirmez ve diş etleriyle uyumsuz oldukları için yerini zirkonyum almıştır. Zirkonyum son yıllarda çok yaygın olarak tercih edilmektedir. Estetik için dişlerin beyaz bir görünüme sahip olması yeterli değildir. Hazırlanan dişlerin tıpkı gerçek dişler gibi bazı varyasyonlara sahip olması gerekir. Gerçek dişlerin kenarlara doğru ışık geçirgenliği arttırılmıştır. Böyle doğal bir görünümü yakalamak için malzemelerin özelliklerine dikkat edilmelidir.

Dişlerde sağlam, ruhsuz, beyaz bir görüntü oluşmasını engellemek için şeffaf yapısı nedeniyle zirkonyum tercih edilmektedir. Bu sayede hastalar doğal diş görünümüne kavuşur. Yaşlanma veya farklı faktörler nedeniyle diş etlerinde çekilmeler meydana gelebilir. Zirkonyum kuronlar diş etleri ile uyumları sayesinde ileriki yıllarda sağlık ve estetik problem oluşturmazlar. Metal destekli kuronlarda meydana gelen diş eti koyulaşması zirkonyum kaplamalarda söz konusu değildir.

Zirkonyum metal içermediği için ağızda kötü kokuya neden olmaz veya tat alma duyusunu etkilemez. Doku dostu bir maddedir ve alerjiye neden olmaz.

Zirkonyum yalıtım özelliği ile sıcak ve soğuk gıdaların tüketimindeki sorunları en aza indirir.

Zirkonyum Kronlar Ne Zaman Tercih Edilir?


Dişlerin durumuna göre tedaviye uzman diş hekimi tarafından karar verilir.

1. Sağlıklı Bir Ağız ve Diş Yapısı İçin: Zirkonyum tek diş kaplamalarda, azı dişlerinin restorasyonunda, implant dişlerin onarımında, çapraşık dişlerin tedavisinde, diş köprülerinin yapımında uygulanabilir. Hareketli protez kullanmak istemeyen ve yeterli dayanak dişleri olan hastalarda yaygın olarak kullanılmaktadır.

2. Estetik Bir Gülümseme İçin: Dişlerde sağlam, ruhsuz, beyaz bir görünüm oluşmasını engellemek için şeffaf zirkonyum tercih edilir. Bu sayede hastalar doğal diş görünümüne kavuşur.

Yaşlanma veya farklı faktörler nedeniyle diş etlerinde çekilmeler meydana gelebilir. Zirkonyum kuronlar diş etleri ile uyumları sayesinde ileriki yıllarda sağlık ve estetik problem oluşturmazlar. Metal destekli kuronlarda meydana gelen diş eti koyulaşması zirkonyum kaplamalarda söz konusu değildir.

Zirkonyum metal içermediği için ağızda kötü kokuya neden olmaz veya tat alma duyusunu etkilemez. Doku dostu bir maddedir ve alerjiye neden olmaz. Zirkonyum yalıtım özelliği ile sıcak ve soğuk gıdaların tüketimindeki sorunları en aza indirir.

Hastalar genellikle dişlerinin taç altında çürük geliştirip geliştirmediğini merak eder. Diş temizlendikten sonra kaplama yapıldığından diş çürümesi söz konusu değildir.

Çukurambar zirkonyum porselen kaplama ile diş yüzeyinde oluşabilecek problemler en aza indirilir. Dış yüzeyi porselen ile hazırlanan zirkonyum kuronlar kaygan ve pürüzsüz bir yapıya sahip olacaktır. Bu pürüzsüz yapı, tartar oluşumunu ve lekelenme sorunlarını büyük ölçüde azaltır.

Ankara web tasarım bursa nilüfer diş polikliniği ankara kızılay dershane ankara ambar ankara protez saç gebze ambar batıkent diş kliniği maurers ankara oto döşeme
0312 284 0 555